Nowy projekt: Lublin – niewidzialna stolica kultury

Po włoskiej edycji konkursu – czas na Polskę! Szesnasta edycja konkursu Typhlo&Tactus (T&T) odbędzie się w Lublinie w dniach 5-8 października 2024 r. Wśród 23 krajów z pięciu kontynentów biorących udział w tym prestiżowym wydarzeniu, po raz pierwszy gościć będziemy Ukrainę.
T&T to jedyny w świecie międzynarodowy konkurs dla autorów i ilustratorów książek dla dzieci z niepełnosprawnością wzrokową. Wykonane ręcznie, uszyte na maszynie lub wydrukowane specjalnym technikami ilustracje pomagają poznawać świat dzieciom z niepełnosprawnością wzrokową, ale zachwycają też dzieci widzące.
Konkurs przebiega w dwóch etapach: etap krajowy (w Polsce rozstrzygnięcie 15 września 2024 r.) i międzynarodowy, którego zwieńczeniem będzie wystawa książek  biorących udział w konkursie.

Powierzenie Lublinowi zorganizowania konkursu to efekt dwudziestoletniej już współpracy p. prof. Bogusława Marka – polskiego przedstawiciela konkursu Typhlo&Tactus z francuską organizacją Les Doigts Qui Rêvent, która w 1999 r. zainicjowała konkurs, a także zaangażowanie lubelskich instytucji w działania w Polsce i za granicą na rzecz dostępności edukacji i sztuki dla osób z niepełnosprawnością wzrokową.

Więcej informacji o konkursie dostępnych jest na stronie polskiego przedstawiciela konkursu Typhlo&Tactus.

Umieszczono w kategoriach: miasto
Skip to content