Cyfrowi seniorzy – aktywizacja cyfrowa seniorów z woj. lubelskiego i mazowieckiego

O projekcie

Celem projektu „Cyfrowi seniorzy – aktywizacja cyfrowa seniorów z województwa lubelskiego i mazowieckiego” jest kształtowanie i rozwijanie umiejętności cyfrowych 70 osób (minimum 42 kobiet) w wieku 60 lat i więcej poprzez realizację działań na rzecz zwiększania umiejętności posługiwania się nowoczesnymi technologiami i korzystania z nowych mediów przez osoby starsze oraz bezpiecznego funkcjonowania w Internecie osób starszych w okresie od 01.08.2023 roku do 31.12.2023 roku.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Logo_budżet

Wartość projektu: 103 120,00 zł, w tym dofinansowanie – 90 000,00  zł.

Umowa o dofinansowanie z dnia 10.08.2023 r.

W ramach projektu oferujemy:

Warsztaty obligatoryjne dla wszystkich uczestników

• Eee.. E-usługi, aplikacje i inne atrakcje – warsztaty z nauki aplikacji ułatwiających funkcjonowanie seniorom.

Liczba osób: 70.
Liczba grup: 7 grup po średnio 10 osób.
Liczba godzin warsztatów: 12 godzin na grupę.
Liczba spotkań: 3 spotkania po 4 godziny dziennie, zajęcia w dni robocze lub w weekendy, w zależności od dyspozycyjności grupy i trenera.

• Seniorze nie daj się nabrać! Bezpieczny senior w sieci.

Liczba osób: 70.
Liczba grup: 7 grup po średnio 10 osób.
Liczba godzin warsztatów: 8 godzin na grupę.
Liczba spotkań: 2 spotkania po 4 godziny dziennie.

Warsztaty fakultatywne (jedne do wyboru)

• Złap falę na bezpieczne surfowanie – warsztaty obsługa komputera i poruszania się w sieci.

Liczba osób: 30.
Liczba grup: 3 grupy po średnio 10 osób.
Liczba godzin warsztatów: 24 godziny na grupę.
Liczba spotkań: 6 spotkań po 4 godziny dziennie, zajęcia w dni robocze lub w weekendy, w zależności od dyspozycyjności grupy i trenera.

• Oswoić „Worda” – warsztaty z obsługi programów do edycji dokumentów.

Liczba osób: 40.
Liczba grup: 4 grupy po średnio 10 osób.
Liczba godzin warsztatów: 24 godziny na grupę.

Realizatorami projektu są:

Oferent

cropped-logo1_fundacja_rgb-e1648455560713-3.png

ul. Tumidajskiego 6/16, 20-247 Lublin

E-mail: seniorzy@fundacjaber.org

Partner

csilogo

Al. Racławickie 8/18A, II piętro (winda B), 20-037 Lublin

E-mail: cyfrowiseniorzy@csi.info.pl

www.csi.lublin.pl

Dodatkowe informacje o projekcie na stronie internetowej Partnera: cyfrowiseniorzy.com.pl